BULETINI TREMUJOR

DHJETOR 2013 - MARS 2014

SHTATOR - NĖNTOR 2013

QERSHOR - GUSHT 2013

Eseja fituese

 
 
Publikime
 
 
 
 
 
 
Kalendari i aktiviteteve
Prill 2019
MaEnPrShDi
 1  2  3  4  5  6  7
 8  9  10  11  12  13  14
 15  16  17  18  19  20  21
 22  23  24  25  26  27  28
 29  30
 
 
 
 
Aktivitet e Demokracisė nė Veprim

:: Shtype shkrimin ::

08 janar 2011

Demokracia nė Veprim – mbi 500 vėzhgues nė rivotimin e 9 janaritPrishtinė, 8 janar 2011Prishtinė, 8 janar 2011 - Koalicioni i OJQ-ve Demokracia nė Veprim do tė monitorojė procesin e rivotimit nė Komunat e Skenderajt, Drenasit dhe Deēanit, si dhe pjesėrisht nė Komunat e Lipjanit dhe Malishevės, me mbi 500 vėzhgues.

Veton Mujaj nga Demokracia nė Veprim ka thėnė se nė zgjedhjet e 9 janarit Demokracia nė Veprim do tė angazhojė mbi 500 vėzhgues. “Tė dielėn do tė kemi edhe ekipe mobile nė ēdo komunė, si dhe do tė kemi Qendrėn e Thirrjeve dhe Komunikimit ku do tė angazhohen rreth 100 persona”, ka thėnė Muja.

Nė kėto zgjedhje, Demokracia nė Veprim ka paraparė qė tė angazhojė nga dy vėzhgues pėr ēdo vendvotim, njė lokal dhe njė nga rajone tė tjera tė vendit.

Ismet Kryeziu udhėheqės i Demokracisė nė Veprim i ka bėrė thirrje Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve dhe KKZ-ve qė t’i mundėsojnė kėtij koalicioni pjesėmarrjen me nga dy vėzhgues.
Kryeziu i ka bėrė thirrje edhe partive politike qė tė mundėsojnė njė proces demokratik. “I ftojmė subjektet politike qė tė demonstrojnė pėrgjegjėsi politike dhe tė mundėsojnė njė garė korrekte dhe demokratike”, ka thėnė Kryeziu. Ai ka njoftuar se kėtė radhė, Demokracia nė Veprim ka bėrė njė mobilizim mė tė fuqishėm.

Nė rivotimin e 9 janarit do tė pėrfshihen 62 qendra tė votimit me 185 vendvotime. Numri i pėrgjithshėm i votuesve ėshtė 138 mijė e 657.