BULETINI TREMUJOR

DHJETOR 2013 - MARS 2014

SHTATOR - NĖNTOR 2013

QERSHOR - GUSHT 2013

Eseja fituese

 
 
Publikime
 
 
 
 
 
 
Kalendari i aktiviteteve
Prill 2019
MaEnPrShDi
 1  2  3  4  5  6  7
 8  9  10  11  12  13  14
 15  16  17  18  19  20  21
 22  23  24  25  26  27  28
 29  30
 
 
 
 
Aktivitet e Demokracisė nė Veprim

:: Shtype shkrimin ::

09 janar 2011

Komunikatė pėr media [ deri nė ora 8:00]

Prishtinė, 9 janar 2011 - Koalicioni i OJQ-ve Demokracia nė Veprim ėshtė duke vėzhguar procesin e rivotimit nė Komunat e Skenderajt, Drenasit, Deēanit dhe nė dy qendrat e votimeve nė Malishevė e Lipjan.

Siē raportohet nga vėzhguesit tanė nė terren, deri nė orėn 8 tė gjitha vendvotimet janė hapur me kohė, pėrveē vendvotimit 2114b/01r, ku kishte vonesė prej 15 minutave, kjo pėr shkak te vonesės se komisionarėve.

Vėzhguesit tanė kanė raportuar po ashtu se janė mbyllur pėr 45 minuta dy vendvotime (0319e/01r dhe 02) nė fshatin Zabel i Ulėt tė Drenasit, kjo pėr shkak tė prezencės sė madhe tė vėzhguesve partiak, tė cilėt refuzuan ta lėshojnė vendvotimin.

Ndėrkohė, qendra e votimit 2119b nė Syriganė tė Skenderajt (vendbanim i banuar nga komuniteti Serb) ėshtė duke u votuar nė shtėpi private e jo nė shkallė.

Demokracia nė Veprim i fton subjektet politike qė tė demonstrojnė pėrgjegjėsi politike dhe tė mundėsojnė njė garė korrekte dhe demokratike.

Demokracia nė Veprim po ashtu inkurajon tė gjithė qytetarėt qė tė shfrytėzojnė tė drejtėn e tyre kushtetuese dhe tė votojnė pėr tė zgjedhur pėrfaqėsuesit e tyre nė Kuvendin e Kosovės.

Demokracia nė Veprim kėsaj radhe ka tė angazhuar mbi 500 vėzhgues, nga dy pėr ēdo vendvotim, njė nga komunat pėrkatėse dhe njė nga komunat tė tjera tė vendit.


###