BULETINI TREMUJOR

DHJETOR 2013 - MARS 2014

SHTATOR - NĖNTOR 2013

QERSHOR - GUSHT 2013

Eseja fituese

 
 
Publikime
 
 
 
 
 
 
Kalendari i aktiviteteve
Prill 2019
MaEnPrShDi
 1  2  3  4  5  6  7
 8  9  10  11  12  13  14
 15  16  17  18  19  20  21
 22  23  24  25  26  27  28
 29  30
 
 
 
 
Aktivitet e Demokracisė nė Veprim

:: Shtype shkrimin ::

09 janar 2011

Komunikatė pėr media [deri nė ora 14:00]

Prishtinė, 9 janar 2011, Pas transmetimit tė konferencės pėr media tė Demokracisė nė Veprim, tė orės 14:00, nė lidhje me keqpėrdorimet e ndodhura gjatė procesit tė votimit, vėzhguesit e Demokracisė nė Veprim kanė filluar tė kėrcėnohen.

Nė vendvotimin 0303e/01r nė Koreticė tė Epėrme-Drenas, vėzhguesit tanė janė kėrcėnuar pėr shkak tė raportimeve tė parregullsive. Kėrcėnimi ka ardhur nga persona tė autorizuar nga KQZ pėr tė qėndruar nė qendėr tė votimit. Demokracia nė Veprim duke e konsideruar kruciale sigurinė e vėzhguesve ka vendosur tė tėrheqė vėzhguesit nga ajo qendėr e votimit duke lėne pa vėzhgim nga Demokracia nė Veprim atė qendėr.

Demokracia nė Veprim ju bėn thirrje KQZ-sė dhe partive politike qė tė shfrytėzojnė ndikimin e tyre qė tu mundėsojnė vėzhguesve tanė tė kryejnė punėn e tyre. Po ashtu, ne ju kėrkojmė vėzhguesve ndėrkombėtar qė tė mbulojnė kėtė vendvotim nė mungesė tė vėzhgimit tė paanshėm vendor.

###