BULETINI TREMUJOR

DHJETOR 2013 - MARS 2014

SHTATOR - NĖNTOR 2013

QERSHOR - GUSHT 2013

Eseja fituese

 
 
Publikime
 
 
 
 
 
 
Kalendari i aktiviteteve
Prill 2019
MaEnPrShDi
 1  2  3  4  5  6  7
 8  9  10  11  12  13  14
 15  16  17  18  19  20  21
 22  23  24  25  26  27  28
 29  30
 
 
 
 
Aktivitet e Demokracisė nė Veprim

:: Shtype shkrimin ::

23 janar 2011

Komunikatė pėr media [ ora 10:00 ]Prishtinė, 23 janar 2011- Koalicioni i OJQ-ve Demokracia nė Veprim ėshtė duke vėzhguar procesin e rivotimit nė Komunėn e Mitrovicės me rreth 130 vėzhgues statik dhe 20 vėzhgues mobilė.

Vėzhguesit tanė kanė raportuar se janė hapur tė gjitha vendvotimet dhe procesi i votimit ka filluar me kohė. Deri nė kėtė periudhė raportuese nuk ėshtė evidentuar ndonjė parregullsi.

Koalicioni Demokracia nė Veprim shfrytėzon rastin qė t’i bėn thirrje tė gjithė qytetarėve tė Komunės sė Mitrovicės qė tė dalin nė votime, pėr tė ushtruar tė drejtėn e tyre qytetare dhe Kushtetuese.

Demokracia nė Veprim po ashtu ju bėn thirrje gjithė anėtarėve tė Kėshillave tė Vendvotimit, vėzhguesve tė partive politike dhe simpatizantėve tė tyre, qė tė mos pengojnė vėzhguesit e Demokracisė nė Veprim nė kryerjen e mandatit tė tyre pėr raportim objektiv me qėllim tė rritjes sė transparencės sė procesit zgjedhor nė Komunėn e Mitrovicės.


###