BULETINI TREMUJOR

DHJETOR 2013 - MARS 2014

SHTATOR - NĖNTOR 2013

QERSHOR - GUSHT 2013

Eseja fituese

 
 
Publikime
 
 
 
 
 
 
Kalendari i aktiviteteve
Prill 2019
MaEnPrShDi
 1  2  3  4  5  6  7
 8  9  10  11  12  13  14
 15  16  17  18  19  20  21
 22  23  24  25  26  27  28
 29  30
 
 
 
 
Aktivitet e Demokracisė nė Veprim

:: Shtype shkrimin ::

24 janar 2011

Komunikatė pėr media [ Ora 18:00 ]Prishtinė, 23 janar 2011 - Koalicioni i OJQ-ve Demokracia nė Veprim po vazhdon vėzhgimin e procesit tė rivotimit nė Komunėn e Mitrovicės. Sipas raporteve tė vėzhguesve tanė, deri nė kėtė periudhė raportuese janė evidentuar kėto parregullsi:

Asistime tė mė shumė se njė votuesi ( total 38 raste)

Nė vendvotimin 1102b/08R - janė evidentuar 15
Nė vendvotimin 1104b/02R - 13 raste
Nė vendvotimin 1105b/05R - tri raste.
Nė vendvotimin 1102b/07 R - tri raste.
Nė vendvotimin 1103b/01R- dy raste
Nė vendvotimin 1112b/02R - dy raste tė ndryshme, komisioneri i LDK-sė dhe ai i LDD-sė asistojnė votuesit.

Votime tė dyfishta (6 raste)

Nė vendvotimin 1104b/07R janė regjistruar gjashtė raste tė votimit tė dyfishtė.
Nė vendvotimin 1102b/13R ka pasur tri tentime pėr tė votuar mė shumė se njė herė, por tė cilat nuk janė lejuar nga ana e komisionerėve.
Gjithashtu nė vendvotimin 1103b/06d janė regjistruar katėr tentime pėr votim tė dyfishtė;

Prezenca e personave tė paautorizuar (2 raste)

Nė qendrėn e votimit 1105b/05R, dy herė gjatė ditės persona tė paautorizuar kanė hyrė nė qendėr duke bėtė propagandė pėr njė parti politike.

Nė korridoret e qendrės 1111b/04R edhe mė tutje kemi njė numėr tė madh tė personave tė paautorizuar.

Votime familjare (446 raste)

Raste tė votimeve familjare janė evidentuar nė 62 vendvotime, qė nė total kapin shifrėn prej 446 raste.

Sipas tė dhėnave nga vėzhguesit tanė, deri nė orėn 16:00 dalja nė votime ka qenė rreth 21.3 pėr qind, apo 18.495 votues.

Tani jemi nė pėrmbyllje tė procesit tė votimit. U bėjmė thirrje tė gjithė komisionerėve, partive politike dhe simpatizantėve tė tyre qė tė tregojnė pjekuri politike dhe qytetare, nė mėnyrė qė proceset pėrmbyllėse dhe tė numėrimit tė shkojnė nė mėnyrė tė rregullt.
###