BULETINI TREMUJOR

DHJETOR 2013 - MARS 2014

SHTATOR - NĖNTOR 2013

QERSHOR - GUSHT 2013

Eseja fituese

 
 
Publikime
 
 
 
 
 
 
Kalendari i aktiviteteve
Prill 2019
MaEnPrShDi
 1  2  3  4  5  6  7
 8  9  10  11  12  13  14
 15  16  17  18  19  20  21
 22  23  24  25  26  27  28
 29  30
 
 
 
 
Aktivitet e Demokracisė nė Veprim

:: Shtype shkrimin ::

06 korrik 2013

Takim i Bordit tė DnV-sė

Pėrmbledhje e Takimit

Me datėn 5 Korrik 2013, bordi i Demokracisė nė Veprim (DnV) ėshtė takuar pėr tė diskutuar progresin me donatorėt, anetarėt e rinjė, koordinatoret rajonal, planet pėr projektin e NDI/USAID, dhe buxhetin pėrfundimtar tė monitorimit te zgjedhjeve.


Gjatė kėtij takimi, bordi i DnV:

  • Ka vendosur qė tė hap njė zyre tė DnV-sė ne Ferizaj, nė mungesė tė njė organizate qė do ta mbuloj rajonin e Ferizajit. Zyra e DnV-sė nė Ferizaj do tė pėrfaqėsohet nga njė kordinator rajonal, dhe pritet pritet tė filloj punėn nga 15 Korriku, 2013.


  • Ka aprovuar buxhetin pėrfundimtar tė monitorimit tė zgjedhjeve, pėrfshirė themelimin e sekretariatit, koston pėr monitorim tė mediave dhe fushatės, aktiviteteve pėr edukim tė votuseve, monitorimin e ditės sė zgjedhjeve, publikimin e rezultateve dhe publikimin e raporteve pėrfundimtare.