BULETINI TREMUJOR

DHJETOR 2013 - MARS 2014

SHTATOR - NĖNTOR 2013

QERSHOR - GUSHT 2013

Eseja fituese

 
 
Publikime
 
 
 
 
 
 
Kalendari i aktiviteteve
Prill 2019
MaEnPrShDi
 1  2  3  4  5  6  7
 8  9  10  11  12  13  14
 15  16  17  18  19  20  21
 22  23  24  25  26  27  28
 29  30
 
 
 
 
Aktivitet e Demokracisė nė Veprim

:: Shtype shkrimin ::

19 korrik 2013

Takimi i Bordit tė Demokracisė nė Veprim

18 Korrik 2013, ora 15:00
Pėrmbledhje e takimit

Anėtarėt e bordit tė Demokracisė nė Veprim (DnV) dhe pėrfaqėsuesit e Sekretariatit u takuan mė 18


  • E miratoi proces-verbalin nga takimi i kaluar me 5 korrik 2013;

  • Mirėpriti organizatėn Democracy for Development (D4D) si anėtare e re nė DnV, dhe u dhanė sqarime rreth procesit tė vendimmarrjes dhe shpėrndarjes sė pėrgjegjėsive nė DnV;

  • Diskutoi pėr strategjinė e publikimit tė rezultateve nė ditėn e zgjedhjeve, mirėpo nė mungesė tė njė koncensusi se si tė publikohen rezultatet, DnV vendosi qė tė organizoj njė punėtori me 26 Korrik, nė tė cilėn Sekretariati do tė bėj njė prezentim rreth mėnyrave tė ndryshme tė publikimit tė rezultateve,dhe do tė vendoset se si do ti publikoj rezultatet DnV-ja.

  • Vendosi qė tė shtyhet afati pėr rekrutimin e vėzhguesve afatshkurtėr deri mė 15 gusht 2013, nė mėnyrė qė tė bėhet njė pėrzgjedhje mė e mirė e vėzhguesve.

  • Vendosi qė tė kėrkoj nga NDI ndryshimin e vijave buxhetore pėr sjelljen e njė experti tė huaj qė do tė ndihmonte me strategjinė e publikmit tė rezultateve. DnV vendosi qė ti ri-alokoj ato fonde nė aktivitete pėr edukim tė votuesve.

  • Diskutoi rreth ndryshimeve minore qė ishin bėrė nė buxhet, dhe ndryshime tė tjera qė mund tė vijnė nga mėnyra e publikimit tė rezultateve.