BULETINI TREMUJOR

DHJETOR 2013 - MARS 2014

SHTATOR - NĖNTOR 2013

QERSHOR - GUSHT 2013

Eseja fituese

 
 
Publikime
 
 
 
 
 
 
Kalendari i aktiviteteve
Prill 2019
MaEnPrShDi
 1  2  3  4  5  6  7
 8  9  10  11  12  13  14
 15  16  17  18  19  20  21
 22  23  24  25  26  27  28
 29  30
 
 
 
 
Aktivitet e Demokracisė nė Veprim

:: Shtype shkrimin ::

24 korrik 2013

DnV takohet me SWISSCOY/KFOR-inPrishtinė, 23 korrik 2013 - Demokracia nė Veprim ėshtė takuar me SWISSCOY/KFOR-in pėr tė diskutuar rreth zgjedhjeve lokale tė shpallura me 3 nėntor, 2013. Nė kėtė takim, DnV i informoi ata rreth planeve pėr vėzhgimin e zgjedhjeve lokale, dhe pėrgatitjeve qė janė duke u bėrė pėr rekrutim dhe trajnim tė vėzhguesve.

DnV i informoi SWISSCOY/KFOR se planifikon qė tė ketė vėzghues nė tė gjitha vendvotimet e Kosovės, duke pėrfshirė komunat e veriut. DnV gjithashtu i informoi SWISSCOY/KFOR rreth sfidave pėr organizimin e zgjedhjeve nė veri, siē janė: nevoja pėr pėrcaktimin e dokumenteve tė lejuara pėr identifikimin e votuesve nė ditėn e zgjedhjeve, regjistrimi i subjekteve politike dhe raportimi i financave tė tyre, siguria e votuesve dhe komisionerėve nė ditėn e zgjedhjeve dhe vėshtirėsitė e transportimit tė materialeve zgjedhore pėr shkak tė barrikadave.