BULETINI TREMUJOR

DHJETOR 2013 - MARS 2014

SHTATOR - NĖNTOR 2013

QERSHOR - GUSHT 2013

Eseja fituese

 
 
Publikime
 
 
 
 
 
 
Kalendari i aktiviteteve
Prill 2019
MaEnPrShDi
 1  2  3  4  5  6  7
 8  9  10  11  12  13  14
 15  16  17  18  19  20  21
 22  23  24  25  26  27  28
 29  30
 
 
 
 
Aktivitet e Demokracisė nė Veprim

:: Shtype shkrimin ::

26 korrik 2013

Takimi i Bordit tė Demokracisė nė VeprimPrishtinė, 26 korrik 2013 - Bordi i Demokracisė nė Veprim (DnV) ėshtė takuar me 26 Korrik 2013 pėr tė diskutuar qėndrimin e bordit ndaj letrės sė tėrheqjes sė D4D-sė, strategjinė e publikimit tė rezultateve, buxhetin pėrfundimtarė, kėrkesėn e organizatės CPT pėr anėtarėsim nė DnV, takimin me donatorė dhe kualifikimet e vėzhguesve.

Gjatė kėtij takimi, DnV ka vendosur qė:
  • Tė kthej pėrgjigje nė letrėn e D4D-sė duke shprehur keqardhje pėr vendimin e tyre pėr tu larguar nga DnV;

  • Tė kėrkoj oferta pėr programin e softuerave pėr publikim tė rezultateve, dhe nė bazė tė saj tė vendos pėr metodėn e publikimit;
  • Tė ofroj organizatės CPT anėtarėsimin nė bordin e DnV, mirėpo paraprakisht tė shqyrtohen modalitetet pėr angazhimin e tyre;

  • Tė vendos kualifikimet e vėzhguesve tė DnV – vendimi mbi kualifikimet e vėzhguesve ėshtė i bashkangjitur nė kėtė pėrmbledhje;

  • Tė thėrras njė mbledhje me donatorėt me 1 Gusht 2013, qė tė prezentohet projekti dhe buxheti i monitorimit tė zgjedhjeve.