BULETINI TREMUJOR

DHJETOR 2013 - MARS 2014

SHTATOR - NĖNTOR 2013

QERSHOR - GUSHT 2013

Eseja fituese

 
 
Publikime
 
 
 
 
 
 
Kalendari i aktiviteteve
Prill 2019
MaEnPrShDi
 1  2  3  4  5  6  7
 8  9  10  11  12  13  14
 15  16  17  18  19  20  21
 22  23  24  25  26  27  28
 29  30
 
 
 
 
Aktivitet e Demokracisė nė Veprim

:: Shtype shkrimin ::

18 janar 2015

Komunikatė pėr Media Ora 10:00

Graēanicė, 18 Janar 2015 Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia nė Veprim” ėshtė duke monitoruar procesin zgjedhor pėr zgjedhjet e jashtėzakonshme pėr Kryetar tė Komunės sė Graēanicės. Pėr monitorimin e kėtij procesi ka tė angazhuar nė terren rreth 30 vėzhgues si dhe disa ekipe mobile.

Vėzhguesit e DnV-sė nga terreni, na informojnė se tė gjitha 10 qendrat e votimit me 27 vendvotime janė hapur me kohė dhe materiali zgjedhor ėshtė nė dispozicion.
Deri nė orėn 10:00 nuk ėshtė vėrejtur ndonjė parregullėsi e theksuar, pėrveē daljes shumė tė ulėt nė zgjedhje. Nė disa raste vėrehen paqartėsi tė votueve lidhur me llojin e dokumentave me tė cilat lejohet tė votohet.

Tė drejtė vote nė kėto zgjedhje kanė gjithsejt 20, 229 votues.
Demokracia nė Veprim i bėnė tė thirrje tė gjithė votuesve qė tė dalin nė zgjedhje pėr ta shfrytėzuar tė drejtėn e tyre demokratike dhe kushtetuese.