BULETINI TREMUJOR

DHJETOR 2013 - MARS 2014

SHTATOR - NĖNTOR 2013

QERSHOR - GUSHT 2013

Eseja fituese

 
 
Publikime
 
 
 
 
 
 
Kalendari i aktiviteteve
Prill 2019
MaEnPrShDi
 1  2  3  4  5  6  7
 8  9  10  11  12  13  14
 15  16  17  18  19  20  21
 22  23  24  25  26  27  28
 29  30
 
 
 
 
Aktivitet e Demokracisė nė Veprim

:: Shtype shkrimin ::

18 janar 2015

Komunikatė pėr Media Ora 16:00

Graēanicė, 18 Janar 2015 Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia nė Veprim” po vazhdon ta monitorojė procesin zgjedhor nė territorin e komunės sė Graēanicės. Dalja e votuesve deri nė orrėn 16:00 ėshtė rreth 29%.

Rrjedha e procesit tė votimit:

  • Procesi i votimit ka vazhduar nė mėnyrė tė qetė, dhe periudha prej orės 12:00 deri 16:00 nuk karakterizohet mė ndonjė parregullėsi tė theksuar. Vlen tė theksohet se pėrqindja e votuesve qė kanė shfytėzuar tė drejtėn e tyre pėr tė votuar ėshtė rritur ndjeshėm, nga 12% nė 29%.

  • Janė raportuar gjithsej dy raste me vėshtirėsi tė votuesve pėr t’a gjetur emrin e tyre nė listėn e votuesve.

  • DNV bėn thirrje tė gjithė qytetarėve t’i shfrytėzojė orėt e fundit tė ditės pėr pjesėmarrje nė zgjedhje.