BULETINI TREMUJOR

DHJETOR 2013 - MARS 2014

SHTATOR - NĖNTOR 2013

QERSHOR - GUSHT 2013

Eseja fituese

 
 
Publikime
 
 
 
 
 
 
Kalendari i aktiviteteve
Prill 2019
MaEnPrShDi
 1  2  3  4  5  6  7
 8  9  10  11  12  13  14
 15  16  17  18  19  20  21
 22  23  24  25  26  27  28
 29  30
 
 
 
 
Aktivitet e Demokracisė nė Veprim

:: Shtype shkrimin ::

29 maj 2017

Gara pėr videon mė tė mirė #AsUne.

Koalicioni i organizatave pėr vėzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia nė Veprim” me mbėshtetje tė Zyrės sė Bashkimit Evropian nė Kosovė, ju fton tė bėheni pjesė e “Garės pėr videon mė tė mirė” qė zhvillohen nė kuadėr tė fushatės #AsUne nuk do tė votoj pėr kandidatėt e korruptuar.

Ju ftojmė qė tė na dėrgoni video me temėn: “Pse nuk do tė votoni pėr kandidatė tė korruptuar?”.

Afati pėr dorėzimin e videove tuaja ėshtė deri mė: 3 qershor 2017


Tė interesuarit duhet t’i plotėsojnė kėto kushte pėr aplikim:
- Tė jenė mbi 18 vjeē;
- Video nuk duhet tė jetė mė e gjatė se 20 sekonda;
- Video duhet tė pėrmbaj zėrin dhe pamjet e personit ose grupit qė e dėrgon;
- Video nuk duhet tė pėrmbaj gjuhė tė urrejtjes apo banalitet;
- Duhet tė pėrmbaj slloganin #AsUnė;

SHPĖRBLIMET:

Pas pėrfundimit tė garės 5 videot mė tė mira, do tė shpėrblehen me nga 200 EUR secila

- Videot mė tė mira do tė vlerėsohen nga paneli jonė vlerėsues duke u pėrqendruar nė origjinalitet, porosinė qe jepet, vizualitet dhe kreativitet.

Videot mund t’i dėrgoni nėpėrmes mesazheve nė faqen e Demokracia nė Veprim nė Facebook:
https://www.facebook.com/Demokracia-n%C3%AB-Veprim-126790465508/
Ju duhet tė dėrgoni sė bashku me video edhe tė dhėnat e juaja si: emri, mbiemri, email, numri i telefonit, qyteti prej nga vini. Nėse nuk dėrgohet kėto tė dhėna, video nuk merret parasysh!


*Shuma prej 200 EUR ėshtė subjekt i tatimit nė fitim.