BULETINI TREMUJOR

DHJETOR 2013 - MARS 2014

SHTATOR - NĖNTOR 2013

QERSHOR - GUSHT 2013

Eseja fituese

 
 
Publikime
 
 
 
 
 
 
Kalendari i aktiviteteve
Prill 2019
MaEnPrShDi
 1  2  3  4  5  6  7
 8  9  10  11  12  13  14
 15  16  17  18  19  20  21
 22  23  24  25  26  27  28
 29  30
 
 
 
 
Aktivitet e Demokracisė nė Veprim

:: Shtype shkrimin ::

11 qershor 2017

Komunikata e katėrt pėr media- Rezultatet preliminare tė DnV-sė pėr 30% tė vendvotimeve


Rezultatet preliminare tė DnV-sė pėr 748 ose 30% tė vendvotimeve tė numėruara janė:

Koalicioni PAN (PDK-AAK-Nisma) 36.9 %
Koalicioni LAA (LDK-AKR-Alternativa) 26.2 %
LVV 24.7 %
Lista Srpska (GISL) 3.5 %
Tjera 8.8%


Incidentet e fundit tė raportuara:

Nė shkollėn fillore “Heronjtė e Dukagjinit”, qendra e votimit numėr 0107C, vendvotimi 01R, nė Deēan raportohet se vendvotimi ėshtė mbyllur pėr shkak tė parregullėsive dhe nė vendvotim ka ardhur policia dhe tė gjithė vėzhguesit janė larguar nga atje.

Nė fshatin Gllogjan tė Komunė sė Deēanit, nė qendra e votimit 0107C, vendvotimi 02D DnV ėshtė detyruar tė tėrheq vėzhguesit pasi qė ka pasur presion nga partitė dhe komisionerėt si dhe kryesuesi. Tė njėjtit kanė tentuar t’i shtojnė votat pėr koalicionin PDK, AAK, NISMA etj. DnV pėr shkak tė sigurisė sė vėzhguesve i ka tėrhequr tė dy vėzhguesit nga detyra. Prokuroria ėshtė duke u marrė me rastin nė vendin e ngjarjes.